Hamerák 2005

sobota 1.10.2005

Zúčastnili se:
- Michal, Jandín, Venda, Hans - společně jako torzo původní sestavy
- Wagi - samostatně

Prolog

Již nějakou dobu jezdím na vodu a letos poprvé jsem se dostal na Hamerák. Ale nebylo to vůbec jednoduché! Hádám, že Michala jsme otázkami, kdy že to letos bude, otravovali už od začátku prázdnin. V září jsme se dočkali i odpovědi - sobota a neděle 1.-2.10.. První postupný cíl zdolán, následovaly ale další... Nejdříve posádky - Jandín si háčka sháněl neúspěšně, Efka udolána vyrovnávacími (dorovnávacími, přerovnávacími, zarovávacími, urovnávacími, srovnávacími či kýho čerta) zkouškami odřekla týden předem, pak ještě Wagi. Poslední člen skupiny A, PJ, to letos nezvládal, takže se mi celkem hodilo, že Jandín ve svém pátrání po háčkovi neuspěl. Nakonec tedy v autě bylo místo i pro Hanse, který ochotně jel a byl nám zdatnou oporou a fotodokumentaristou. Díky!

Hamerák 2005

V sobotu v 5:45 jsme vyrazili z Kolína, v Havlíčkově Brodě přisedl Jandín, okolo 7:50 jsme byli na místě - v Malém Ratmírově před hrází Ratmírovského rybníka.

Převlékli jsme si, počkali, až Michal převeze auto do Jindříše a vrátí se stopem. Poté jsme zaplatili startovné (40,-/loď) a po hrázi slanili s loďmi dolů, k výtoku. Hans zůstal hlídat lodě a my šli na prohlídku trati. Zjištění, že fotky z oficiálních stránek nelhaly, nám příjemné nebylo... Abych byl přesný, Michal jako mladý starýharcovník byl v klidu...
S Jandínem jsme sice měli loď s dvěm otvory, ale náplň jen do jednoho. Pravých zadáků se letos urodilo! Když nám Michal nabídl, že nejdříve sjede první tři kaskády s jedním a při druhé jízdě s druhým z nás, celkem se nám ulevilo. Takže - Michal si sjel první dvě kaskády na singlu, vrátil se nahoru, sjel s Jandínem pod třetí, vyběhl si pro singl, sjel pod čtvrtou, kam jsme si my dva loď po zralé úvaze pouze přenesli. Zlevoháčkoval jsem se a zbylé kilometry do Jindříše jsme bez problémů sjeli. Zajímavý, ovšem nenáročný úsek. Kaskády jsou obtížností tedy úplně někde jinde!
V Jindříši jsme naložili lodě na pendlující autobus a za 40,-/os se nechali vyvézt nahoru.

Popovídali jsme si s Hansem a znovu na vodu! Michal na háčku mě provezl všemi nástrahami kaskád, před čtvrtou jsme zastavili, Michal znovu běžel nahoru, do singlu a dolů čekat pod čtvrtou, kterou my opět přenášíme. Tentokrát okusil krásy potoka z pozice levého háčka Jandín. Znovu bezproblémová jízda, při které jsme si popovídali s překážejícími kajakářkami, až se některým z nás hlava zatočila;) V Jindříši jsme lodě už navázali na vozík za auto. Napadlo nás totiž, že bychom s Hansem, bude-li chtít, sjeli spodní úsek Dvoreček - Jindříš. Poté, co jsme ho vyzvedli v Malém Ratmírově a prodebatovali to s ním, zaveleli jsme k odjezdu domů.

Epilog

Když jsme Jandína dovezli do rezidence na Vysočině, jeho maminka nás pohostila buchtou a kafíčkem - děkujeme - a s takto doplněnými zásobami jsme už v klidu a pohodě dorazili po páté do Kolína.
Byl to krásný den, počasí nám přálo (píšu den poté a chč... a chč...!), voda byla teplá a hodná... prostě pohoda!
Pro příští rok si snad navíc můžeme přát jen klidnější prolog...

Za 14 dní na Vavřiňáku a za rok znovu na Hameráku

AHOJ!

V.

Na přehled veteránských akcí