Rakousko 2001

červen 2001

Zúčastnili se:
Posádky: Vašek & PJ, Michal & Efka, Jandín-syn & Horas, Koťas
Řidiči: Jandín-otec, Michal Fotografové: Jandín-otec, Jandín-syn

Co se všechno schumelilo

Vyrazili jsme v čase BSE, vozy SEAT a HONDA, s kvalitním fotoaparátem NIKON a nekvalitním jednorázovým kazičem filmů neznámé značky, vybavením HIKO, plni očekávání a se zásobami hovězích konzerv bez štítků HAMÉ. Alkohol se štítky byl dokoupen v DUTY-FREE.
Na hranicích jakoby milí rakouští celníci něco tušili a Jandínův vůz se rozhodli zkontrolovat. „Das ist unsere erste Flasche. ... Das ist unsere zweite Flasche. ... Das ist dritte...“ Celník pochopil a dál do hlubin kufru nepokračoval. Naštěstí. Ve spacáku se hřálo hovězí:-)

Jo, byli jsme ještě mladí, neklidní a plní elánu. To byly časy...
Salzu jsme jeli dva a půl krát za den. Efku vozili kvůli logistickým problémům v kufru. Steyrské esíčko jsme projížděli úderem napřímo a scouváním. (Tedy, to jen PJ se mnou... Ostatním se vedlo daleko lépe a vodáčtěji). Po pár metrech jsme se prdli pro jistotu deset metrů před následnou vlnou. Jandín neváhal a fotil dokonce po cvaknutí. Jako správný vodák se zajímal nejdříve o dobrou fotku do KRKu, poté o loď, pádlo a nakonec o holý život. Koťas si jako budoucí otec udělal bebí na hlavě, musel jet do nemocnice na šití a pak po zbytek doby dumal, jestli se má doma raději najednou ukázat obvázaný, nebo dopředu zavolat. No a Horas si zapomněl helmu, jel v Michalově, ten prostovlasý. Ve Wildalpenu pak Pájovi půjčili škopek na americký fotbal, sednul mu jak ulitý - inu, jak říkám, mladí, neklidní a plní elánu...Pokud dva lidé dělají totéž, není to vždy totéž. Michal se s Efkou o nic nesnažili a přesto v KRKu fotku měli! Vše zařídil Jandín-otec svým pohotovým prstem na spoušti.
A na závěr informace pro rakouské nováčky - co vypadá jako mělká, čistá, bystrá horská říčka, je ve skutečnosti hluboká, čistá, setsakra prudká říčka. Ale zvyknete si rychle. Ve spodní soutěsce na Salze vám stejně nic jiného nezbyde.

Poděkování Michalovi a Jandínovi-otci za řízení... a Jandínovi samojedinému synovi a duchu svatému za proud nekonečné zábavy a potěšení.
Jen pro Happy End - Koťas to nakonec vymyslel dobře, dítě zdravé... a narozené na Halloween. Co dodat?!

V.

Na přehled veteránských akcí