Silvestr 2004

Účastníci:

Michal, Jandín, Pavel, Hans, Vašek, Čochtanky Kačenka a Hanka, Maruška, z řad rodičů, manželek, milenek a milenců se zúčastnili Vláďa, Hanka, Honza, Radka a Hanka

Místo konání:

Chata nad přehradou u Špindlerova Mlýna a přilehlé krkonošské okolí

Úterý 28. 12. 2004

Přesun do místa konání. Část výpravy vozy, ve vozech též lyže a nejtěžší kusy bagáže. Zbylí vlakem, nejzbylejší až o den později, rovněž vlakem. Cesta všech skupin proběhla bez rušivých příhod, nebyla poznamenána ani zastávkou v Brandýse nad Labem, ani závadami na chladicím zařízení. Po ubytování první společenský večer, vaříme guláš na zítra.

Středa 29. 12. 2004

První den na lyžích pojat rozcvičkově, zařazeno jen krátké běžkové sklouznutí na Rovinky, viz první foto, odtud dále na Benecko. Sněhu ve stopě překvapivě docela dost. Večer procházka k přehradě, viz foto druhé. Zítřek bude náročný.

Čtvrtek 30. 12. 2004

Část výpravy odjíždí ráno busem do Herlíkovic vyzkoušet reklamou tolik vychvalované sjezdovky. Sníh tady tedy mají, ale lidí taky dost, na pomách se moc dlouho nečeká, zato na lanovce skoro půl hodiny. Před polednem se zbavujeme permanentek a vracíme se na chalupu. Opožděný oběd a odchod na běžky. Míříme cestou necestou na Mísečky, odtud po běžeckých trasách zpět. Pozdní návrat, ještě že máme čelovky. Vláďa a Hans si sjezdovky nepřivezli, tráví tedy na běžkách celý den. Dnešek byl náročný, zítřek bude ještě náročnější.

Pátek 31. 12. 2004

Na dnešek naplánována velká túra, v důsledku nechuti vstávat ji ovšem realizuje jen část výpravy. Jedeme na běžkách do Špindlu, odtud busem na Špindlerovku, dále pak opět na lyžích přes Petrovku, Martinovku /viz foto/, Labskou, Vrbatovku a Mísečky na chalupu. Počasí nic moc. Spáči s pozdějším odchodem jedou kolečko přes Špindl a Mísečky.
Celou akci pak korunuje důstojné rozloučení se starým rokem. Dnešek byl téměř nejnáročnější.

Sobota 1. 1. 2005

Byla nejnáročnější - úklid, transport bagáže z chalupy k vozům a odjezd. Akce zdařilá, dík organizátorům Duškům a Jandínovi.

Michal
foto Hans a Michal

Na přehled veteránských akcí