Vodácký tábor Ohře 2004

Farní obec

Farář: Michal
Farář čekatel: Pepa
Ministranti: Luďka + Domča, Tereza + Pepča, Efka + Hanka, Iva + Tereza, PJ + Káča, Vašek + Radka, Maruška + Hans, Zbyňďa

Den první - pondělí 16. 8. 2004 - z Kolína na Šabinu

Třetí den s láskou vzpomínáme na začátek výpravy. Byl netradiční. Sraz až 8:30 /můžem si to dovolit, nečeká nás navazování, lodě už jsou na Ohři/. Vše do pohody. Vyrážíme a jedeme střídat špunty. nabíráme je ve Stráži a směřujeme do Radošova za Předsedou strážcem bagáže. Nakládáme do pohody. Nakládáme i sebe - do autobusu. Následně objev dne. Kytara se rozbila. Hledáme netradiční řešení, abychom se dostali do pohody. Caparti v čele s Martinem dostávají při průjezdu Varů šanci na nápravu své chyby. Jak to dopadlo, se dozvíte až zítra. My se vykládáme na Šabině a vzhledem k pokročilé hodině už jen klajmujem. Vyrážíme na dřevo, vaříme čaj a tak... Čeká nás večer plný historek bez jediného akordu. Až naše oblíbené, že zítřek bude ještě náročnější, nás utvrzuje, že může být ještě hůř...

Den druhý - úterý 17. 8. 2004 - vegetíme na Šabině

Dnešek se po všech stránkách vydařil. Ráno jsme vstali a večer šli spát. Ale mezi tím se děly věci!
Věc 1: Chlum sv. Máří - Farář - po snídani jsme v 8:41, tedy T + 11, vyrazili na prohlídku asi 4 km vzdáleného poutního kostela. V táboře jsme zanechali hlídače a vydali se na prohlídku kdysi slavného poutního místa. Svérázná průvodkyně nás zahltila spoustou faktů stavebně-historických i personálně-místních. Teď už víme, že stavěli Dienzehofferové a Santini a že ten starý pán je zahradník /73/. A pak to přišlo! Malý Pepča po úpěšném složení zkoušky z náboženství prozradil, že ho vše naučil pan farář. A bystrá žena zaměřila svůj pohled na Michala...dost dlouhých řečí, Michal má novou přezdívku - je to Farář!
Věc 2: kytara - po telefonickém dotazu na naši kytaru nám zmrtvěl úsměv na rtech - opravář není a nebude, je na svatební cestě... A co teď? Nu - já, Ráďa, Pídžej a Kačka jsme vyrazili do Sokolova obhlídnout bazary. No bazary, v celém slavném Falkenau je jediný obchod hudebninami a ještě je spojen s military-shopem a sex-shopem :-) Velký výběr kytar, vysoké ceny. Rychlé volání do tábora. Nikdo nezvedá. Co teď? Koupíme, nebo ne? Jedna kytara za 1 500,- bez záruky a s odlepenou kobylkou. Nechceme. Nová za 1985,- ... Rozpočítáme a koupíme! Kytara je naše, u ohně už na ní hráči loudí zvuky. Povinně si myjí ruce, snaží se moc nešahat na struny a vůbec, je to fajn!!
Věc 3: výcvik - o něm bohužel moc nevíme, viz věc 2. Dorazili jsme ke konci, také drobně potrénovali a vykoupali se. Dle dostupných informací se nikdo necvakl. Velký Pepa ale křičí, že............. byl cvaknut! Jeho zhodnocení je přesné - šoup jsem ho tam. A potvrdilo se, že /opět V.D./ odhodlaný člověk má větší moc než vylehávání na pádlo.
Tak, už končíme a utíkáme si užívat nové kytary. Vždyť považte, za kolik že je jedna písnička!!

Den třetí - středa 18. 8. 2004 - Šabina - Loket

Novinka - vzhledem ke kriticky nízkému stavu vody /kdeže předloňské desítky kubíků jsou!/ jede bagáž zjednanou avií. Vychutnáváme plavbu nalehko a před 15:00 přistáváme v Lokti! Stíháme tím pádem hrad a na tábořišti užíváme podvečerní siestu. V hrnci bublá lečo, utichl Adlerův hlas. Dokonce jsme ani letos u Lokte nezmokli /jako v srpnu a září 2002/.

Den čtvrtý - 19. 8. 2004 - Loket - Hubertus

Netradičně jsme zahájili i dnešní etapu - stavíme ve Svatošských skalách. Kocháme se a vzpomínáme na Vendu, Zbynďu a Efku, kteří v tuto chvíli asi již převážejí naši bagáž z jednoho břehu Huberťáku na druhý. Sláva jim!! Před tábořištěm se výprava dělí, dětské a dívčí posádky pokračují, mužské nabírají dřevo. Situaci komplikuje souška zakouslá ve větvích sousedního stromu. Velký Pepa nezapře fyzika-praktika a po chvíli ji máme dole. Když na tábořišti Pídžej sekal dříví, všichni koukali, jak mu to jde. Nemusíme ani dodávat, že jsme opět zaklajmovali na nejlepším místě Huberťáku.

Den pátý - pátek 20. 8. 2004 - generální očista v Kárlsbádu

Návštěva lázeňského města se jako každý rok vydařila. Ve dvou případech se ovšem výdaj za autobus a bazén ukázal jako zcela promrhaná investice. Po návratu výletníků začaliMichal a Efka převážet. To jste teda měli vidět toho břehuláka!! Když Efka naložila Zbynďu, vstoupil do lodi Ondra, který si nevšiml,že se Zbynďa stále ještě vrtí, a už tam byli. I s Ondrovým mobilem a foťákem.

Den šestý - sobota 21. 8. 2004 - výcvik a odpočinek na Huberťáku

Pohodový den, užíváme si pozdní vstávání, pak společenské dopoledne. Odpoledne výcvik na peřeji.


Den sedmý - neděle 22. 8. 2004 - Hubertus - Radošov

Přesun do Radošova začínáme převozem bagáže na druhý břeh Ohře, kam přijede zjednaný náklaďák. Pořád ještě nenapršelo, ale schne stále víc. S prázdnými loděmi je cesta záležitostí dvou hodin, po cestě nabíráme dřevo. Část výpravy po příjezdu zdolává místní pětistovku. Výstup byl náročný, výhledy pěkné. Oheň slavnostní, večeře honosná. V průběhu večera došlo ke slavnostní korunovaci vítěze populární a oblíbené soutěže.

Den poslední - pondělí 23. 8. 2004 - Radošov - Stráž - Kolín

Letos poprvé s bagáží. Žádné rušivé momenty, Ohře si vesele plyne, zhoupneme se na velichovské peřeji a nezadržitelně se blížíme ke Stráži. Ahoj za rok.

zapsali Michal a další účastníci zájezdu
nafotili Hans a Michal

Na titulní vodáckou stránku
Na přehled táborů a kursů