Gymnázium Kolín - vodácká stránka

Vltava 2019 - už je to tady!

Šlajsna Nové Spolí

Přípravné práce

Vážení studenti,
pro zajištění hladkého průběhu kursu potřebujeme ještě před odjezdem vaši pomoc. Prosím již přihlášené pomocníky, aby od 26. 8. sledovali svůj e-mail (uvedený v GymInfo), dám vědět, kdy, kde a jak budou věci probíhat. Ověřte v GymInfo rovněž své telefonní číslo.
Děkuji Evě a Lucce za úterní pomoc.

Pátek 30. 8. dopoledne:
- Vyzvednutí potravin + doprava do školy, odvoz zajištěn, budete i s nákupem naloženi na domluveném místě, přihlášeny Dušková, Kučerová, Šebestová.
- Pomoc při přípravě materiálu, přihlášeni Kotyk a Matějka.

Odjezd 31. 8. 2019 - v kolik, odkud, jak?

Sejdeme se v ulici Josefa Suka u vrat na školní dvůr. Bagáž odložte u vrat a přesuňte se ke skladu lodí. Chlapci sraz 7:00, dívky 7:45. Odevzdáváme bezinfekčnost!

Nezapomeň!

Aktualizovat tuto stránku při opakovaném vstupu, aby se vám zobrazily nejnovější informace.
Přečíst si pořádně pokyny v odkazovaných souborech, abychom zase neměli experta, který chtěl zabalit do jednoho barelu věci dvou lidí a stan k tomu.
Nechat si v příručním zavazadle navrchu pláštěnku.
Potvrzení o bezinfekčnosti (odkaz vlevo), k vyplnění budete potřebovat rodiče (platí pro mladší 18 let)! Odevzdáváme 31. 8. při odjezdu
Každá posádka přibalí utěrku na nádobí, která už doma dosloužila, ale je ještě použitelná (a samozřejmě vypraná). S velkou pravděpodobností ji nepřivezete zpět.
Jídlo na sobotu 31. 8., společné vaření začíná až v neděli ráno, na večeři v hospodě nebude čas. V sobotu večer uvaříme jen čaj, případně jednoduchou polévku. Nepočítejte se sobotním nákupem potravin na místě, vše, co budete v sobotu potřebovat k jídlu, vezměte z domova. Od nedělního rána už vám stačí jen ešus, lžíce, příp. hrneček na čaj a kapesní nůž.
Osobní doklady, občanský průkaz a kartu zdravotní pojišťovny, příp. studentskou průkazku na slevu jízdného ve veřejné dopravě.
Léky pro osobní potřebu, zvl. pravidelně užívané, dále léky proti kašli, bolesti v krku.

Parkování aut při odjezdu - požádejte rodiče

Parkujte tak, aby měl kde zastavit autobus, tedy ne v bezprostřední blízkosti vrat! Zde bude stát autobus.

Odpovědi na tradiční dotazy účastníků

Pokud nemáte v něčem jasno, něčemu v pokynech nerozumíte atd., napište. Najdete-li na této stránce nefunkční odkaz či jiný problém, upozorněte mě prosím.

Jak to bude s pitím?
Ráno vaříme čaj + někdy kakao, čaj je k dispozici celý den (teplý, postupně studený, chceš-li mít teplý déle, přibal termosku). Na první den si každý vezme nejméně 1,5 l balené pitné vody.

Nemám barel ani loďák, kde ho seženu? Mohu si půjčit neoprén?
Školní barely už jsou rozebrány, neoprény jsou zatím volné. Vyzvednutí možné 27.-30. 8., určitě ne 31. 8. ráno.

Jak mám zabalit karimatku?
Pokud je nafukovací, vejde se do loďáku nebo barelu. Ostatní je nutné převážet samostatně v loďáku, příp. silném igelitovém pytli (ne na odpadky).

Jaké boty si mám vzít?
Celokožené, případně membránové, obojí řádně ošetřené. Nemusí pršet, tráva může být mokrá nejen od deště, ale také od rosy, zářijová rána nebývají nejsušší, třeba takhle. V žádném případě nelze jet s jedním párem bot a počítat s ním do lodi i na chození. Už to tady bylo. Polobotky lázeňského šviháka se rozpadly a pohorky schnuly opravdu dost dlouho. Boty do lodi - viz Quo vadis, vodáku?.

Jsou na tábořištích sprchy?
Vyšší Brod (3 noci) ano, teplá voda v ceně pobytu, ale kapacita bojlerů je omezená. Budeme-li plýtvat, nemusí se dostat na všechny. Pískárna (1 noc) ano, ve sprchách jsou časové spínače, teplá voda teče po vhození mince. Na ostatních tábořištích máme už jen řeku.

Budu si moci nabít mobil?
Vyšší Brod ano, Pískárna ve sprchách, Krumlov ne, Dívčí kámen s problémy (vzdálenost k zásuvce).

Byl jsem na Vltavě, ale tábořiště ve Vyšším Brodě na fotkách nepoznávám. Kde táboříme?
Soukromý pozemek na ostrově u mlýna vpravo od vyšebrodského jezu. Pokud se nestane nic mimořádného, budeme zde pouze my.

Nepamatuju si čísla přiděleného materiálu. Jak je zjistím?
Viz odkaz vlevo, když nezapomenu, seznam ještě vytisknu a 31. 8.pověsím na vrata.

Kolik si mám vzít peněz?
Do společné pokladny odevzdáš ještě 1 600 Kč. Z nich platíme veškeré společné výdaje, tj. bus, kempy, potraviny, vstupné atd. Peníze pro osobní potřebu dle vlastního uvážení.

Michal Müller