Rakousko 1. - 5. 6. 2005

Účastníci: z řad veteránů Michal, Petra, Jandín, Vašek, PJ, dále Míra, Hanka, Mirek, Pepík, Martin, řídí Jirka

Středa 1. 6. 2005:

V pozdním odpoledni odjezd z Kolína na Uhlířské Janovice, Sázavu, Benešov a pak stále na jih přes Dvořiště, Mauthausen, Enns a Steyr do kempu u Grossreiflingu.

Čtvrtek 2. 6. 2005

Pohodová snídaně, pak přesun k vodě, po cestě náčum u schodů, kolik že toho letos v Salze teče. Dojíždíme na oblíbené nasedací místo nad Wildalpenem,lezeme do gumy a do lodí. Na rozjezd Salza, obvyklý úsek parkoviště nad Wildalpenem - kemp. Rekreačně pojatý závěr odpoledne na pláži u přehrady, navečer Wasserloch.

Pátek 3. 6. 2005

Vzhůru do kopců, pro letošek nepolezeme od Enže, ale z druhé strany. Busem přesun proti proudu Enže směr Hieflau, zde řeku opouštíme a pokračujeme na Radmer an der Hasel, parkujeme u konzumu /900 m n. m./, Jandín se přezouvá a začínáme stoupat a stoupáme až na Lugauer /hlavní vrchol 2 219 m n. m. /. Pod vrcholem se odpojuje Jirka a vrací se, aby převezl bus z Radmeru do Radmeru. Sestup náročnější než výstup, nejprve skalnatý hřeben, kousíček po řetězech, vedlejší vrchol, pak četná sněhová pole, když sníh skončil, začalo suťovisko, po něm konečně lesní cesty a pitná voda. Závěr pohodový, cíl opět Radmer, tentokrát an der Stube.

Sobota 4. 6. 2005

Přejezd přes Altenmarkt a Windischgarsten. Teichl letos opět bez vody, vloni tudy zřejmě protekl příděl na příští pětiletku. Míříme tedy na Steyr. První jízda od vodopádu k hospodě všichni, druhou kvůli vydatnému dešti jen Mirek, Michal, PJ a Vašek. Po návratu do kempu překvápko, levný kemp už znají asi všechny české cestovky, pod Matrazenlagerem večůrkuje osazenstvo aspoň tří autobusů, sotva se prodereme do spacáků.

Neděle 5. 6. 2005

Končíme Salzou, po včerejším lijavci je z ní pěkný splachovák, volíme tedy netradičně jen horní úsek. Kus se veze i Jirka, z Wildalpenu se vrací pěšky k busu, ostatní se houpou na vzedmuté Salze až nad soutěsky. Navazujeme a pro letošek končíme.

Michal
foto Hanka, Jandín, Petra a Michal

Na titulní vodáckou stránku Na přehled veteránských akcí