Rakousko 21. - 25. 6. 2006

Účastníci: z řad veteránů Michal, Fík, Honza, Jandín, Wagi, dále Míra, Hanka

Středa 21. 6. 2006:

Přesun Kolín - kemp Weiberlauf. Letos jedeme po pěti letech znovu dvěma auty. V kempu překvápko - tentokrát máme ten lepší Matrazenlager, tj. větší a se stolem.

Čtvrtek 22. 6. 2006

Salza Wildalpen - kemp, hodně vody, výživný válec u kempu ve Wildalpenu - tři rozplavby. Odpoledne jedeme ještě jednou, ale jen spodní soutěsku, abychom stihli druhý poločas MS ČR - Itálie. Navečer začíná cedit.

Pátek 23. 6. 2006

Stále leje jako z konve, vychutnáváme sanitární dopoledne. Po obědě už za sucha a občas za sluníčka prodloužená Salza. Vyvezli jsme se z rozvernosti asi 5 km nad Wildalpen, což se nakonec ukázalo jako dobrá rozcvička. Vody po vydatném včerejším a dnešním lijavci hromada, válec ve Wildalpenu i všechno ostatní ještě výživnější než včera.

Sobota 24. 6. 2006

Dneska kopce. Včera jsme za zakoupili od kempířky průvodce a za dopoledního deště studovali letošní trasu. Auty se vezeme přes Hieflau a Eisenerz do Ramsau, tady parkujeme a vyrážíme/11:00/. Stoupáme přes Teichenegg na Wildfeld, první dnešní vrchol, mírně klesneme, opět nahoru a jsme na Stadelsteinu /2070 m/. Odtud přes Hochalm dolů, v závěru se napojujeme na výstupovou cestu a docházíme na parkoviště /15:10/. Ve srovnání s loňskem méně náročné - časově i terénem, máme čas i energii, odpoledne si část výpravy ještě přidává sjezd Salzy od Wasserlochu do kempu.

Neděle 25. 6. 2006

Ráno balíme, přesun na Steyr, za krásného počasí jedeme obvyklou trasu od vodopádu k hospodě u přehrady. Dost vody, všechna místa důkladně prohlížíme, zvl. v závěru, i tak ovšem dvě lodi plavou. Velký kámen letos nelze objet zleva, průjezd je zablokován kládami, musíme se plížit podél pravého přehu. Druhou jízdu z časových důvodů vypouštíme a míříme k domovu.

Michal
foto Hanka, Míra, Wagi a Michal

Na titulní vodáckou stránku Na přehled veteránských akcí