Šumava 2007

Účastníci: Hans, Jandín, Kačenka, Michal, PJ a Vašek

Místo: Šumava od Hartmanic do Němec, letos bez vody - v Otavě s bídou letní průtok

Čas: 20. - 24. 4. 2007

Pátek 20. 4. 2007: přesun Kolín - Hartmanice

Ucpaná silnice z Říčan na Zbraslav, doba jízdy z Kolína přes dvě hodiny. Dále se zastávkou na Svaté hoře u Příbrami do Hartmanic.

Sobota 21. 4. 2007: Povydřím

Podle Vydry z Čeňkárny přes Turnerovu chatu k Antýglu, dál z Rokyty podle plavebního kanálu k jeho odbočení z Vydry - obnovený most s rechlemi, na Modravu, Tříjezerní slať, zpět ke kanálu, na Lesní kapli, do Srní a údolím kýčů na Čeňkárnu.

Neděle 22. 4. 2007: do Němec poprvé

Skupina A autem přes Železnou Rudu pod Velký Roklan. Z parkoviště u přehrady Frauenau výstup na Roklan /1453 m/. Nejprve kolem přehrady - vodopádky, lesy, výhledy. Pak vzhůru - sluníčko, sněhová pole, lesy po kůrovci a orkánu, tělocvik přes padlé stromy, družba s ještěřicí. Vrcholová svačina, sestup k autu. Jednoznačně nejhezčí túra Šumavy 2007.
Skupina B taky do Němec, ale na Velký Javor.

Pondělí 23. 4. 2007: do Němec podruhé

Skupina B návrat do Polabí a Posázaví, A dnes busem do Železné Rudy. Pro PJ zastávka v infocentru, pak výstup přes Grossarbersee na Velký Javor /1456 m/. Sestup přes Brennes, dlouhá a prašná cesta do Železné Rudy, skoro pořád výhledy na Velký Javor. Jazyky na vestách, proto v Rudě na nádraží pivo, i když za 35 peněz. Busem zpět, výsadek na Rovině, sestup směr Dobrá Voda a Hartmanice. V lese ztráta značky, bloudění přes Kundratice.

Úterý 24. 4. 2007: kolem Poledníku

Déšť, úleva pro spálené ciferníky! Závěrečná, a tedy zkrácená túra - Prášily, Prášilské jezero, Poledník /1315 m/. Návrat do Prášil po stopách železné opony - průseky v lese, terasy po budovách Pohraniční stráže. V lesích oblíbený tělocvik na stromech, na závěr Frantův most, vše za příjemného deštíku. V Hartmanicích úklid a opožděný oběd - uleželý guláš od Jandína. Před odjezdem kulturní tečka - hartmanická synagoga.

Resumé:

Šumava se zase vyvedla.
Michal
foto Hans, Jandín a Michal

Na titulní vodáckou stránku Na přehled veteránských akcí