Home Z historie Připravujeme Fotogalerie 1988 - 2007
Letní tábory a vodácké kursy Jiné akce Veteráni Gymnázium Kolín

Vodácká stránka Gymnázia Kolín

Hamerský potok - 3. 11. 2007

Kde Hamerák teče a jak vypadá

Vodácky nejzajímavější úsek Hameráku začíná u obce Malý Ratmírov pod výpustí z Ratmírovského rybníka. Vodácky nejnáročnější jsou první dva kilometry do obce Dvoreček. V tomto úseku má potok největší spád, na vodáky čekají celkem čtyři obtížná místa. Účastníci je tradičně nazývají kaskády, i když v prvních třech případech jde jen o peřeje. Na vodu se může vydat jen jezdec, který dobře ovládá loď i v úzkém balvanitém korytě. Z Dvorečku lze dále pokračovat již méně náročným terénem ještě asi 4 km do obce Jindříš. Akce se koná na podzim, kdy se rybník před výlovem vypouští. Z důvody opravy výpusti byl obvyklý zářijový termín posunut na počátek listopadu. Více o přípravě splutí se můžete dočíst v následujícím článku organizátorů.

Kdo tam byl

Studenti, veteráni, rodiče a hosté. Poděkování patří vodáckému klubu Fortuna Kolín, který pro akci zapůjčil mikrobus s vlekem, Honzovi Novákovi, který celý den fotil, a řidiči Petrovi, který nás celý den vozil od cíle ke startu.

2. kaskáda

3. kaskáda

4. kaskáda

Jak se nám jezdilo

Nemělo to chybu.

M.
foto Honza Korábek, Honza Novák, Žralok /neznámý vodácký nadšenec/ a možná ještě někdo, kdo zrovna neseděl v lodi a šel po břehu

Home Z historie Připravujeme Fotogalerie 1988 - 2007
Letní tábory a vodácké kursy Jiné akce Veteráni Gymnázium Kolín