Gymnázium Kolín - vodácká stránka

Vavřinecký potok 2024

Vavřinecký potok

Vavřinecký potok před Vlachovkou

Termín: říjen 2024

Zájezd je určen pokročilým jezdcům (např. zdatnějším účastníkům vodáckého kursu Vltava), není vhodný pro začátečníky. Sjezd Vavřince začíná ve stejnojmenné obci u Zásmuk. Následuje úsek, kde potok teče zalesněnou krajinou a plavbu komplikují jen ostré zatáčky, nízké lávky a občas strom spadlý v řece nebo do řeky zasahující. Před obcí Církvice budete projíždět kolem tábořiště, kde se do roku 2014 konaly seznamovací kursy studentů nastupujících do prvního ročníku. Následuje několik set metrů zatím relativně klidné jízdy a přichází peřej Buda. Zde je řečiště ještě přírodní, ale na několika dalších kilometrech počítejte s umělými překážkami, které do koryta nastražili vodáci z pořadatelských oddílů. Čekají vás ostré změny směru jízdy, překonávání umělých stupňů a trefování se na šoupačku či do úzkých průjezdů. Pod obcí Hryzely končí obtížnější část Vavřince. Následující úsek do Toušic je oživen jen občasnou zatáčkou nebo překážejícím stromem. Závěrečnou kaskádu v Toušicích si pravděpodobně odpustíte.

Fotky z Vavřince

Viz Vavřinec 2007, Vavřinec 2010, Vavřinec 2012 nebo stránka organizátorů, zde několik fotogalerií. Humorná videa např. zde. Studenti našeho ústavu na Vavřinci k vidění na videu z let 2006 a 2007

Vodácká výbava

Školní nafukovací kanoe, pádla, vesty, přilby, neoprény, neoprénové ponožky, pevné boty.

Přihlášky

Čím dřív, tím líp, zvlášť pokud budeš potřebovat jakýkoli školní materiál, dopravu na místo a zpět, případně zkušenějšího spolujezdce.

Michal