Ohře 2008

Ohře 2008

17. 8. - 24. 8.

Ohře 2008

Kdo tam byl


Cesta za Ohří

17. 8. 2008

Málo nás, nemůžeme si dovolit velký bus. Chavdar se jako náhradní varianta osvědčil k naprosté spokojenosti. Po osmé vyrážíme z Kolína, lehce po poledni projíždíme džunglí u dasnického nádraží, bus ukázal vynikající průchodnost terénem. Vykládáme luxusně přímo na tábořišti, čtvrtkilometrový pochod s bagáží přes lávku se letos nekoná.

Na Šabině

17. 8. - 19. 8. 2008

Stavíme stany a vyvážíme se do Kynšperka, s prázdnými loděmi jedeme na Šabinu, cestou bereme dříví. V pondělí dopoledne výlet na Chlum sv. Máří, nevrlá průvodkyně. Odpoledne výcvik, koupání, obvyklá šabinská pohoda.Šabina - Loket

19. 8. 2008

První balení, první jez - Černý mlýn, první poctivé přenášení, regulovaným řečištěm k Sokolovu, klidná plavba, svačina na jezu u Královského Poříčí. První jez v Lokti v pohodě, druhý ne. Bosý :-(( Vočko hází při spouštění lodí pstruhovým korýtkem ukázková záda, hlavu naštěstí duchapřítomně uchrání před betonovým polibkem. Třetí jez sešoupnut bez problému.
Královskou etapu z Ohře 2006 letos opakovat nebudeme. Na tábořišti jsme včas, dokonce si ještě vybíráme místo pro stany. Část výpravy vyráží večer na procházku do Lokte. Od ohně odcházíme kvůli dešti předčasně. Noc hrůzy, opilcům pod přístřeškem u hospody déšť pranic nevadí, řvou ještě dlouho po zavření.

Loket - Hubertus

20. 8. 2008

Pryč z Lokte! Skoro stíháme T, krátká zastávka ve Svatošských skalách, smrťácký jez v Tuhnicích při letošním nízkém stavu vody spouštíme po koruně, druhý u ústí Teplé jedou zadáci. Nejlepší místo na Hubertusu je zase naše. Večer ještě pořizujeme nevídanou hromadu dříví. Bude se hodit.

Hubertus

21. 8. - 24. 8. 2008

Užíváme si klid a pohodové táboření. Ve čvrtek výlet do Karlových Varů. Pěšky kolem Hlinkova pomníčku tam, cestou návštěva Goethovy vyhlídky, zdokumentovaná očista v Thermalu.
V pátek výcvik, v sobotu dopoledne déšť, odjezd odložen na odpoledne, pak na neděli. Část výpravy ještě jednou do Varů, část do pomalu se rozpadající Kyselky, zbytek trénuje na peřeji. Fotografům dochází místo na kartách.

Na tábořišti

Výlet do Karlových Varů

Výlet za zříceninami do Kyselky

Výcvik na Hubertusu

Hubertus - Stráž nad Ohří

24. 8. 2008

Brzký odjezd, díky sobotnímu dešti zmizela většina mělčin, jen nepříjemný jez na Dubině je pořád na místě. Pádlujeme přes peřeje za Kyselkou, přenášíme v Radošově, postojíme u pomníčku, který na zdejším jezu přibyl letos v lednu.
Velichovská peřej, jízek před Stráží a poslední cvaknutí Ohře 2008. Vočko a Jana rozjaření úspěšným průjezdem zapomínají při vjezdu do vracáku na náklon. Stráž, Chavdar, naložit, domů.
Dík všem za pohodovou vodu.

M.
foto: Hans, Venda, Verča