Vltava 2008

Vltava 2008

31. 8. - 7. 9.

Český Krumlov, Mrázkův mlýn

Kdo tam byl

Vzhledem k tomu, že nejdůležitější osobou na lodi je zadák, uvádíme ho jako prvního. Háček následuje.

Cesta za Vltavou

31. 8. 2008

Rozebíráme si vodácký inventář, nakládáme lodě, vlek se plní. Vyrážíme na Vyšší Brod. V poledne vykládáme u bývalého mlýna, stavíme tábor a poprvé vyrážíme na vodu.

Ve Vyšším Brodě

31. 8. - 3. 9. 2008

Začátečnický výcvik na peřeji u kláštera, sjezd vyšebrodské šlajsny, výlety do okolí, sport na místním hřišti.


Vyšší Brod - výcvik

Výcviková peřej u kláštera má málo vody, prověrka kvalit frekventantů přichází až na šlajsně.

Lipno

Návštěva první přehrady vltavské kaskády, prohlídka podzemní elektrárny.

Výlet na Kraví horu

Tradiční výlet, převýšení slabých 400 m, výhledy na klášter a město.

Výcvik na Herbertově

S prázdnými loděmi vyrážíme po úterním obědě k Herbertovu, abychom tradičním způsobem zakončili začátečnícký výcvik. Po cestě pilujeme přejezdy a esíčka, nejveseleji je pak u herbertovského tábořiště. Zdejší jazyk je výrazně rychlejší, a proto i kousavější než u kláštera. Početné rozplavby. Loď je zkrátka jako kolo, motorka nebo lyže - vždycky musí mít náklon do oblouku. Kdo nevěří, ať to zkusí.

Vyšší Brod - Pískárna

3. 9. 2008

Poprvé balíme a nakládáme. Kolem jedenácté opuštíme Vyšší Brod. Přes jezy Herbertov a Rožmberk pádlujeme na Pískárnu. Mimořádné události: Vendula a Anička plavou ve vracáku za Herbertovem, několik posádek atakuje beraním úderem jednu či druhou šlajsnu.

Pískárna - Český Krumlov

4. 9. 2008

Před jedenáctou opouštíme Pískárnu. Při průjezdu Větřním začíná poprvé a naposledy pršet. Zdoláváme retardérku ve Větřní, šlajsnu u pomalované skály a šoupačku u rechlí v Novém Spolí. Na začátku Krumlova svačina, nákup, přestává pršet, přetahujeme jez U Lyry, sjíždíme šlajsnu u bývalého Mrázkova mlýna, přenášíme jez u Jelení lávky pod krumlovským zámkem. Dojíždíme na tábořiště. Vrací se sluníčko, užíváme si zbytek dne, vytrvalci trénují na jazyku u tábořiště. Večer výlet do Krumlova, zpočátku bloudíme, pak už pohodová cesta, osvětlený zámek a historické centrum.

Český Krumlov - Dívčí kámen

5. 9. 2008

Z Krumlova na Zlatou Korunu. Zdoláváme zdejší šlajsnu, myjeme háčky a pokračujeme na Dívčí kámen. Sluníčko je stále s námi. Po přistání historická událost, po nanejvýš zlomyslném a poťouchlém zásahu Mříže (viz Velká teorie Mříže) mi ujíždí loď, tudíž dostávám Čochtana.Výlet na Kleť a zříceninu Dívčí kámen

6. 9. 2008

Pěší výlet na Kleť, nejvyšší kopec Blanského lesa /1083 m/. Při zpáteční cestě zastávka na hradě, večer výprava do nedokončené přívodní štoly k elektrárně.

Dívčí kámen - Boršov - Kolín

7. 9. 2008

Poslední etapa. Na lodích do Boršova, po cestě jeden rozvalený stupeň a závěrečné přetahování Zátkovic jezu. Busem do Kolína.

M.
foto: Honza, Káča, Michal, Pepa