Vltava 2010

Vltava 2010

5. - 12. 9.

Dívčí kámen

Kdo tam byl

Vzhledem k tomu, že nejdůležitější osobou na lodi je zadák, uvádíme ho v případě společného snímku posádky jako prvního. Háček následuje.

Den první: Z Kolína do Vyššího Brodu

5. 9. 2010

Navazování v pohodě, ale abychom se nenudili, čekají na nás jiná oživení. Vznět našeho motoru ne a ne přijít a rezervu máme v Krychnově. Vyřešili jsme obojí. V Sukově ulici je to po svahu a do Krychnova zřejmě poprvé v jeho dějinách zajíždí autobus s vodáckým vlekem. 12:33:28 přijíždíme zdárně do Vyššího Brodu.
Stavíme stany na ostrově a po obědě zahajujeme výcvik. Večer procházka po Vyšším Brodě. vyrovnávací přehrada Lipno II, klášter. Pepova astronomická přednáška č. 1.


Den druhý: Vyšší Brod

6. 9. 2010

Z kroniky

Výlet na Kraví horu

Výcvik

Výlet na Lipno

Den třetí: Vyšší Brod

7. 9. 2010

Z kroniky

Zima jak v ruské pohádce

Čertova stěna

Šlajsna Vyšší Brod

Obrázky rozplaveb jsou publikovány ve fotogalerii. Víťa a Brian jedou šlajsnu dvaadvacetkrát, čímž dle pamětníků stanovili rekord vodáckých kursů GK.

Podvečerní sport

Den čtvrtý: Vyšší Brod - Pískárna

8. 9. 2010

Odjezd

Balíme, rozdělujeme bagáž, uklízíme ostrov, loučíme se s Káčou, Bárou, Míšou a Tomášem. Vyrážíme na Pískárnu, Lipno II nám pouští krásných dvacet kubíků.

Šlajsna na HerbertověŠlajsna v Rožmberku

Svačina za Rožmberkem

Na Pískárně

Fajnšmekři se sprchují (4 minuty za dvacku). Steleme si, někteří pod střechou. Vašek a Verča jedou na nákup do Krumlova, jako bonus přivezli Paprocha (PJ). Česnečka a fazole. V noci vydatný lijavec.

Den pátý: Pískárna - Český Krumlov

9. 9. 2010

Ráno na Pískárně

Retardérka ve Větřní

Šlajsna u barevné skály

Šlajsna v Novém Spolí

Šlajsna u bývalého Mrázkova mlýna

Letos při dvaceti kubících kvalitně zalejvá, vyhazuje doprava a prověřuje, jak se vlevo pádlující háčci naučili ve Vyšším brodě závěsy, viz některé obrázky. Vašek a Verča plavou.

Jelení lávka, přenášení

Tábořiště za Krumlovem

Luxusní večeře - kuřecí vývar, bramborová kaše a opečený šunkáč. Po večeři odvádí Jandín většinu kursu na návštěvu nočního Krumlova - osvětlený zámek, medvědi v příkopu, divadelní kavárna.

Večerní návštěva Českého Krumlova

Den šestý: Krumlov - Dívčí kámen

10. 9. 2010

Z kroniky

Šlajsna Zlatá Koruna

Po příjezdu na tábořiště pod Dívčím kamenem

Výprava do štoly

Večeře

Den sedmý: Dívčí kámen

11. 9. 2010

Z kroniky

Probuzení do slunečného rána. Snídaně - Víťa 7 rohlíků. Zastávka u obchodu v Třísově. Kleť a zpět (16,77 km) zdoláno rychlým tempem, po druhé hodině jsme už zase na tábořišti. Po obědě dlouhý odpolední klid. Mlsouni výlet na placky. Večer Pepova stronomická přednáška č. 2. Předlouhý táborák, královský večírek a "Zatracená ještěřice, ta nás mohla kousnout...". Vytrvalci zůstávají do 5:30.

Výlet na Kleť

Odpolední klid po výletě

Den osmý a poslední: Dívčí kámen - Boršov - Kolín

12. 9. 2010

Balíme

Poslední peřej

Boršovský jez

Boršov - končíme

Na začátku a na konci - najdi rozdíly

Zapsali: M. a účastníci
foto: Honza, Pepa, Tereza