Vltava 2017

Vltava 2017. 25. vodácký kurs Gymnázia Kolín

2. - 9. 9.

Šlajsna Zlatá Koruna

Kdo tam byl

Prolog

Původních 40 zájemců administrativně zredukováno na 31, neveselá předpověď počasí a vydatný páteční déšť nám ubraly další dva účastníky, nakonec odjíždíme v počtu 29 frekventantů + doprovod. 25. vodácký kurs našeho ústavu začíná a navazuje na řadu přerušenou 2016, kdy se zájemců sešla přesně desetina. Předodjezdové poučení o slušném chování nám neubralo nikoho. Jedeme směr zamračené jižní Čechy.

2. 9. - 5. 9. 2017

Vyšší Brod

Na tábořišti u mlýna

Suchá fáze aneb teoretická příprava před výcvikem na šlajsně

Po zkušenostech z minulých let zařazujeme osvědčený a oblíbený suchý výcvik. Nacvičujeme správné držení pádla, základní záběry a především závěs a náklony. Základem závěsu je správná poloha pádla, do kterého se opře silný proud. Celá loď se potom otáčí po proudu a je jím unášena vpřed. Důležitý je i náklon, je stejný jako na kole, na motorce, na lyžích, tedy dovnitř opisovaného oblouku. Vše je jistě dobře patrné z názorné ukázky v podání instruktorů za technického přispění veteránů.

Výcvik na voleji nad jezem, na peřeji pod klášterem

Tradiční výcviková místa. Na voleji cvičíme jízdu rovně, pak vzhůru proti vodě ke klášteru. Po delším boji s proudem jsou všichni na místě. Nácvik přejezdů, esíček, závěsů a dalších prvků vodácké abecedy. Nikdo neplave!

Na šlajsně

Zlatým hřebem začátečnického výcviku je tradičně vyšebrodská šlajsna. Předpověď počasí meteorologům bohudík moc nevyšla, po zamračené a deštivé neděli přichází krásné slunečné pondělí jako stvořené pro výcvik na šlajsně. Nejmokřejší fáze je tady.

Vyšebrodská jitra

Byla jako obvykle chladná, ale na rekordních 1,7 stupně z r. 2010 jsme přece jen neklesli. Zahříváme se topením v peci, cestou pro rohlíky, šťastnější, na které nepřipadla žádná služba vyžadující ranní vstávání, si užívají teplo spacáku.

Chodíme

Výlet na Kraví horu překazilo pokácené dřevo na cestě, prohlídku podzemí na Lipně generální oprava strojovny. Maria Rast an Stein a Čertova stěna tentokrát bez překážek a mimořádností.

5. 9. 2018

Vyšší Brod - Pískárna

Voda ve sprchách už jen studená, meteorit, tornádo, povodně, zemětřesení, mlha, písečná bouře a další !NEJEN! přírodní katastrofy nám ztěžovaly odjezd. Po odjezdu z Vyšáku si jedna z dívčích posádek vyzkoušela, že není dobré najíždět do stromu. V noci se nám zdálo, že na nás útočí medvěd, ale klid... Byl to jen chrápající ... (z kroniky))

Šlajsna Herbertov

Šlajsna Rožmberk

Na Pískárně

6. 9. 2017

Pískárna - Český Krumlov (17 km + 6 jezů)

Ráno na Pískárně

Šlajsna u barevné skály

Šlajsna Nové Spolí

Šlajsna u bývalého Mrázkova mlýna

Šlajsna u Jelení lávky

Tábořiště Český Krumlov

A tady jsme si uvařili oblíbené fazole. Dorazil za námi tajemný týpek (VOJTA LEDVINA) a zůstal s námi až do konce.
Nejodvážnější skupina potřebovala svou denní dávku adrenalinu a v 11:00 PM si šla dát závod do ledové řeky. ... se pod záminkou záchrany děvčat vydali do nejbližšího křoví, aby pozorovali dění. (z kroniky)

7. 9. 2017

Český Krumlov - Dívčí kámen (17 km)

Tohoto rána došlo k omezení pohybu jednoho z členů instruktorského sboru. Jenda nemilosrdně uvěznil Páju na kadibudce. Následoval přejezd na Dívčí kámen,kde se Jendovi stala nemilá příhoda. Pája vrací úder.

Šlajsna Zlatá Koruna

Tábořiště Dívčí kámen

Výlet do štoly

8. 9. 2017

Výlet na Kleť (18 km)

Odpolední pohoda na tábořišti

Výlet na hrad

9. 9. 2017

Dívčí kámen - Boršov (10 km)

Poslední šlajsna

Navazujeme v Boršově

Ahoj 2018

M.
foto: Honza, Jandín, Katka, Kristýna, Venda a Víťa