Vltava 2011

Vltava 2011

3. - 10. 9.

Vltava pod Dívčím kamenem

Kdo tam byl

Vzhledem k tomu, že nejdůležitější osobou na lodi je zadák, uvádíme ho jako prvního. Háček následuje, třebaže je v některých ojedinělých případech pohlednější a přitažlivější.

3. - 6. 9. 2011

Vyšší Brod

Obrázky z výcviku

Začátečnický výcvik probíhal na tradičních místech - peřej u kláštera, úsek Vyšší Brod - Herbertov (s peřejemi za železničním mostem a na Herbertově a s cvičným splutím herbertovské šlajsny) a šlajsna Vyšší Brod. Díky nebývale teplému počasí jsme letos cvičili i v dopoledních hodinách.

Tábořiště na ostrově u mlýna

Tradičně využíváme zázemí na ostrově mezi Vltavou a mlýnským náhonem. Po příjezdu jsme stihli přehlídku kuriózních plavidel.

Výlet na Kraví horu

Uskutečnil se první den po výcviku. Při zpáteční cestě nabíráme hromady dřeva, netušíme, jak se budou po pondělním dešti hodit.

Do Vyššího Brodu přišel král dešťů

V pondělí krátce po poledni přichází nevídaný déšt, leje celé odpoledne, několik stanů je vytopeno. Noc tráví jejich obyvatelé v "prasečáku".

Vyšebrodský klášter

6. 9. 2011

Vyšší Brod - Pískárna

Opouštíme Vyšší Brod, přes šlajsny na Herbertově a v Rožmberku dojíždíme na Pískárnu. Nikdo neplave, vydatná svačina za Rožmberkem. Obloha bez jediného mráčku, počasí nám dnes přeje.

Herbertov

Rožmberk

Svačina za Rožmberkem

Na Pískárně

Spíme tradičně pod přístřeškem, abychom si ušetřili stavění stanu. K večeři guláš, pohoda. U táboráku se frekventanti učí od veteránů prostonárodní písně.

7. 9. 2011

Pískárna - Český Krumlov

Čeká nás etapa přes šestero jezů. Počasí se mírně kazí, sluníčko jsme celý den neviděli. V Krumlově nás opouštějí Míša H. a Domča (zájezd s Kmocháky). Spíme na tradičním místě za Krumlovem. Večer návštěva města pod vedením Paprocha.

Větřní

Nejdelší retardérka na Vltavě, většina posádek si ji užívá, jednotlivci neúspěšně atakují její stěny.

Šlajsna u barevné skály

Nové Spolí

Bývalý Mrázkův mlýn

Tábořiště za Českým Krumlovem

Večerní návštěva Českého Krumlova

8. 9. 2011

Krumlov - Dívčí kámen

Nejchladnější den, zato však budíček v luxusním čase - 9 hod. Dnes je na programu jen jediná šlajsna, letos je tak hodná, že ani nemyje háčky.

Zlatá Koruna

Dívčí kámen

9. 9. 2011

Dívčí kámen

Meteorologové straší deštěm, místo na Kleť tedy vyrážíme do Zlaté Koruny, jedna cesta vlakem. Po návratu a obědě podvečerní návštěva hradu.

Výlet do Zlaté Koruny

Na hradě

10. 9. 2011

Dívčí kámen - Boršov

Vltava pod Dívčím kamenem

Poslední obrázky

Účastníci kursu

foto: Hans, Honza, Pepa