Gymnázium Kolín - vodácká stránka

Šumava 2008

30. 4. - 4. 5. 2008

Účast

Cesta na Šumavu

Náročná, jako vždy. Radujeme se, když se všechno vejde do auta, vztekáme se, když trčíme v koloně u Zbraslavi, za mostem Závodu míru nakládáme PJ /radost/, nájezd na dálnici /radost/, Strakonice, Horažďovice, Sušice a jsme v Hartmanicích /radost největší/.

Den první - 1. 5. 2008

Otava Čeňkova pila - Rejštejn

V uplynulých dnech vydatně pršelo, Rejštejnem teče 25 kubíků, jedeme tedy dvakrát od soutoku Vydry a Křemelné do Rejštejna, potřetí už jen Michal a PJ. Krásná voda. Hans fotí.

Pěšky kolem Hartmanic

Z Hartmanic kousek po hlavní směrem na Sušici, pak na Vatětice a Palvínov. Žluté louky, krásné výhledy - Dolejší Krušec,Kašperk. Hřebčín ve Vatěticích.

Den druhý - 2. 5. 2008

Vltava Lenora - Nová Pec

Dnes horní Vltava z Lenory do Nové Pece. Nejprve meandry kolem Lenory, pak Mrtvý luh za Soumarským mostem. Po deštích pěkná voda, na řece kromě nás jen jedna skupina, ale brzy je ztrácíme. Přežijeme krátké krupobití a po třiceti kilometrech dojíždíme do Nové Pece. Cestou zpět velké pršení a zelňačka v rejštenské hospodě. Večer sauna.

Den třetí - 3. 5. 2008

Výlet na Velký Ostrý /Grossosser/

Autem do Železné Rudy. Odoláváme zdejším lákadlům, sedáme na vlak, projíždíme tunelem pod Špičákem a vysedáme v Hamrech. Odtud přes přívětivou hospodu s vynikajícími klobásami na Ostrý. Dále kolem jediného šumavského vodopádu v Bílé strži na Černé a Čertovo jezero a do Rudy k autu.

Den čtvrtý - 4. 5. 2008

Z Hartmanic k Otavě a zase zpět

Z Hartmanic na Vatětice, kolem hřebčína na Mouřenec k původně románskému kostelu sv. Mořice. Dolů k Otavě a z Radešova přes Kundratice do Hartmanic.

M.
foto: Hans