Gymnázium Kolín - vodácká stránka

Šumava 2009 jaro

23. 4. - 27. 4. 2009

Horní tok Vltavy

Výlet sportovně i společensky opět vydařený, ale tentokrát bohužel s bídnou obrazovou dokumentací. Záhadným nedopatřením (pověstmi opředený hartmanický permoník??) jsme přišli o většinu fotek a zpracování videa narazilo na nečekaný technický problém (natočeno na výšku a nejde a nejde otočit, aby se na to dalo koukat vsedě a s monitorem ve standardní poloze).

Otava

24. 4. tradiční trasa z Čeňkárny do Rejštejna. 27. 4. taky + poslední jízda prodloužená k hradlovému mostu u Nové Vsi.

Horní Vltava

25. 4. Splutí úseku Borová Lada - Lenora. Úsek je zajímavý krajinově i vodácky. Kromě početných meandrů prověří vodáka několik náhonů, které odvádějí vodu z řečiště. Při plavbě po náhonech je třeba přenášet řadu můstku a jezů a na závěr přetáhnout loď zpět na řeku; zvlášť vydatný tělocvik čeká zvl. u polecké elektrárny (vybudována na místě bývalého mlýna v r. 1913.

Pěšky

26. 4. Většina po neznačených cestách. Nejprve kolem Sněžných jam (pravděpodobně pozůstatky po středověké těžbě zlata, sníh se v nich drží do pozdního jara) na vrchol Křemelné hory (1125 m), pak přes Přední Paště (zaniklá obec) k starému mostu přes Otavu. Odtud přes vyhlídku na Dračích skalách (789 m, výhledy do údolí Otavy a k Srní) na Svojše, do Rejštejna a Hartmanic.

Foto

M.
foto: Hans, Vašek